Temat: Czy kupowaliście buty Reebok w sklepie online?

Hej. Przymierzam się do zakupu modnych butów do biegania w internetowym sklepie Reeboka. Mam już upatrzony swój model, ale obawiam się, że źle dobiorę dla siebie rozmiar. A czy ktoś z Was kupował już buty marki Reebok albo innej przez internet? Jeśli tak, to udało Wam się trafić z rozmiarem?

2

Odp: Czy kupowaliście buty Reebok w sklepie online?

Ja już niejednokrotnie kupowałam buty przez internet i nauczyłam się odpowiednio dobierać rozmiar. To nie jest kwestia trafiania z rozmiarem, tylko odpowiedniego zmierzenia stopy i porównania ją z tabelą rozmiarów, udostępnioną przez danego producenta.

3

No dokładnie. Ja dosyć często odwiedzam sprawdzony internetowy sklep Reebok i zawsze porównuję długość stopy mojej albo mojego dziecka z rozmiarówką, jaką ten sklep Reebok zamieścił na swojej stronie.

4

Aha, to ciekawe. Nawet nie wiedziałam, że każda marka ma swoją rozmiarówkę. A jak należy właściwie zmierzyć stopę?

5

Z tego co wiem najlepiej jest mierzyć stopę pod koniec dnia przy pomocy kartki papieru i ołówka. Kartkę należy położyć na prostej podłodze i stanąć na niej stopami, dotykając piętami ściany. Ołowkiem trzeba zaznaczyć miejsca, do którego sięgają dwa najdłuższe palce każdej stopy. Potem pozostaje już tylko zmierzyć, ile dokładnie centymetrów jest od brzegu kartki do miejsca, do którego sięgała stopa.

6

OK, no to tak zrobię. A w tabelach rozmiarów jest napisane, jakiej długości stopy odpowiadają poszczególne rozmiary obuwia?

7

Oczywiście. Weźmy na przykład rozmiarówkę Adidas, dostępną pod linkiem https://ctxsport.com/rozmiarowka-adidas/. Jest ona na tyle rozbudowana, ze każdy bez problemu znajdzie swoje parametry i dopasuje dla siebie odpowiedni rozmiar. Co ciekawe, według tej tabeli buty męskie i damskie mają różne rozmiary mimo takiej samej długości stopy.

8

Aha, dobrze wiedzieć. No to teraz chyba nie będę mieć obaw, aby kupowac buty przez internet. Muszę tylko zmierzyć swoją stopę i porównać ją z rozmiarówką Reeboka, żeby dobrze dopasować rozmiar.

9

Ale kupuj tylko w dobrych sklepach internetowych, czyli takich, które mają dobre opinie w internecie. Dobrze jest także, gdy zamieszczają szczegółowe opisy i zdjęcia swoich produktów. Należy też zwracać uwagę, czy oferowane ceny nie są zbyt wygórowane ani przesadnie niskie, bo to może być sygnał, że coś jest nie tak.